fbpx

Stwórzcie związek, który będzie wytchnieniem w zabieganej codzienności.
Dołączcie do kursu dla par, dzięki któremu będziecie się lepiej rozumieć i mniej kłócić.

Tęsknicie za bliskością
w relacji?

Macie poczucie, że kiedyś było lepiej, ale coś przygasło lub kłócicie się ciągle o sprawy, które tak naprawdę nie mają wielkiego znaczenia?
Chcielibyście zadbać o siebie tak, by Wasza relacja dawała Wam więcej spokoju i była wytchnieniem od codziennej gonitwy, ale ciągle coś stoi na przeszkodzie?

To nie jest łatwe...

W pędzie, w jakim żyjecie, budowanie trwałej i szczęśliwej relacji nie jest wcale łatwe. Pokazuje to choćby ciągle rosnąca ilość rozwodów. Macie dla siebie mniej czasu, niż wcześniejsze pokolenia, pochłania Was praca
i życie. A potem, nawet jeśli ten czas jest, to być może jakoś nie potraficie ze sobą być. Jesteście obok siebie.
Właśnie dlatego, jeśli zależy Wam na dobrej relacji, warto o nią szczególnie zadbać.  

...ale jest możliwe.

Ten kurs Wam w tym pomoże.

Stworzyliśmy go właśnie po to, by pomóc Wam w odnalezieniu w Waszej relacji spokoju, bliskości i poczucia bezpieczeństwa, za jakim tęsknicie.

Co da wam ten kurs?

Spokój zamiast złych emocji

Nauczycie się jak te emocje opanowywać
i sięgać do potrzeb, które za nimi stoją. To pozwoli Wam nie dopuszczać, by przejmowały nad Wami kontrolę i mieć więcej spokoju.

Zrozumienie zamiast kłótni

Dowiecie się jakie mechanizmy rządzą kłótniami i jak wykorzystać je raczej do szukania większego zrozumienia, niż walczenia o to kto ma rację.

Wsparcie zamiast rozczarowania

Nauczycie się lepiej wspierać wzajemnie
w trudnych chwilach w taki sposób, by Wasza pomoc rzeczywiście przyniosła drugiej osobie ulgę, a nie jeszcze większą złość czy rozczarowanie.

Bliskość zamiast samotności

Nauczycie się budować w związku jeszcze większą bliskość i zaufanie. To z pewnością przełoży się na Waszą silniejszą więź i bardziej udane życie seksualne.

Moc zamiast bezsilności

Dzięki temu, że poznacie istotne mechanizmy rządzące relacjami będziecie wiedzieli, jak reagować na pojawiające się w związku wyzwania i będziecie mieli siłę i narzędzia wspólnie się z nimi mierzyć.

Jak wygląda kurs?

Praktyczny kurs online, który robicie w zaciszu swojego domu.

Konkretna wiedza i ćwiczenia, podane w przystępny sposób.

Co tydzień nowy tematyczny moduł z ćwiczeniami, które pozwolą Wam przyjrzeć się najważniejszym sferom Waszego związku.
Stała możliwość kontaktu z nami przez pierwszy miesiąc trwania kursu. Kolejne moduły możecie już zrobić w dogodnym dla Was czasie

Czy to dla Was?

Jeśli...

 • …macie poczucie, że coś w Waszym związku zaczyna zgrzytać, ale to jeszcze nie etap na radykalne środki (potrzebujecie raczej gripexu, a nie antybiotyku)…
 • …kochacie się ale macie problem, żeby wzajemnie się rozumieć i wspierać…
 • …chcecie pogłębić Waszą relację…

...i...

 • …nie macie czasu na czytanie książek, a tym bardziej na stacjonarne, kilkugodzinne warsztaty…
 • …wolicie o własnym związku rozmawiać w zaciszu swojego domu…
 • …zależy Wam na konkretach, a nie teoriach…
 • …chcecie decydować kiedy przeznaczacie na to czas…

...to proponujemy Wam:

 • program, w którym dostaniecie mnóstwo praktycznej wiedzy i narzędzi do zmian, których pragniecie w Waszej relacji.
 • 9 modułów, w sumie 27 lekcji  w formacie video (prawie 6 godzin materiału).
 • ćwiczenia do każdego modułu do zrobienia samodzielnie lub wspólnie (w sumie ponad 30 stron materiałów w formacie .pdf).
 • możliwość indywidualnych konsultacji (w wybranych pakietach).

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z 9-ciu modułów, w których zazwyczaj są po 3 lekcje. Każdy moduł to około godzina materiałów video oraz ćwiczenia do przerobienia w parach, które pomogą Wam wcielić w życie zdobytą wiedzę i odnieść ją do Waszego życia.

Pierwsze cztery moduły kursu zaprojektowane są w taki sposób, by nauczyły Was lepszej komunikacji, kłócenia się i wzajemnego rozumienia w taki sposób, by budować Waszą jedność i bliskość. Ważne jest to, by przerabiać je po kolei, ponieważ kolejne moduły bazują na wiedzy z poprzednich. Dlatego dostęp do nich będziecie otrzymywać stopniowo, w każdy poniedziałek. 

W tym czasie będziemy Wam też szczególnie intensywnie towarzyszyć, wspierając Was na Facebookowej grupie oraz przesyłając maile przypominające o kursie.

Po pierwszym miesiącu otrzymacie dostęp do kolejnych 5 modułów, które mówią o tym jak się nawzajem wspierać, o budowaniu relacji z innymi, zwłaszcza z rodzicami i teściami, co zmieniają w związku dzieci (lub ich brak), o intymności i seksie oraz o organizacji codziennego życia. Tutaj dostaniecie dostęp do wszystkich od razu, ponieważ nie dla każdej pary te tematy są równie ważne.

My jeszcze przez kolejne dwa miesiące będziemy dostępni, by Wam towarzyszyć i odpowiadać na pytania. 

Dlaczego ten kurs działa?

Ćwiczenia

Integralną częścią kursu są ćwiczenia. Otrzymacie ich w sumie kilkadziesiąt. Nie trzeba robić wszystkich, część jest przeznaczona do zrobienia wspólnego, część warto zrobić samodzielnie. Jaki jest ich cel? Niektóre rozwijają umiejętności,
w innych proponujemy pewne ramy rozmowy, czy wspólnych doświadczeń - właśnie po to, by wypracować w ramach związku dobre nawyki, czy rozwiązania.

Struktura

Kurs stworzony jest w taki sposób, by najpierw pokazać Wam, jak się dogadywać bez zbędnych emocji. Damy Wam w nim narzędzia do tego, by lepiej się rozumieć
i mniej kłócić. Następnie zaprosimy Was do przyjrzenia się kluczowym dla budowania szczęścia w związku sferom. Pierwsze cztery moduły przechodzicie z naszym wsparciem. Kolejne robicie w dogodnym dla Was czasie.

Wiedza

W kursie nie dajemy gotowych rozwiązań. Naszym zdaniem to nie działa. Każdy związek jest inny, żyje w innych realiach. Robimy coś znacznie bardziej wartościowego - dajemy narzędzia, dzięki którym wypracujecie własne rozwiązania
i pokazujemy, na co zwracać uwagę. Jesteśmy psychologami, ale naszą wiedzę przekazujemy w praktyczny, "ludzki" sposób. Podajemy też sporo przykładów z naszego życia małżeńskiego. To wszystko pomaga szybko przyswoić nowe informacje.

Jakie tematy poruszamy
w kursie?

Zaczynamy od spojrzenia na emocje i potrzeby, bo bez ich zrozumienia trudno tak naprawdę się dogadać i zrozumieć drugą osobę. W tym module pokażemy Wam, jak sobie z nimi radzić, by to nie one miały kontrolę nad Wami, ale Wy nad nimi. Dzięki temu będziecie mogli spokojniej rozmawiać o innych ważnych sprawach kluczowych dla Waszej relacji.

Drugim tematem będą kłótnie. Ponieważ różnice zdań zawsze są obecne w relacjach, warto nauczyć się przechodzić sprzeczki tak, by zbliżały a nie oddalały. W tym module pokażemy Wam, jak kłócić się mniej, nie raniąc się wzajemnie. Co więcej, nauczymy Was, co zrobić aby docierać do rozwiązań, a nie stawać tylko na powiedzeniu co kto myśli. 

Różnice charakterów od lat są jedną z głównych podawanych przyczyn rozwodów. My pokażemy Wam,   jak sprawić, by to był wasz atut, a nie balast. Przekażemy Wam tu konkretną wiedzę odnośnie stylów osobowości, która zmieni Wasze patrzenie na siebie wzajemnie i pomoże wypracować zmiany w związku, tak by każde z Was miało w nim więcej wolności do bycia sobą.

Te różnice to jednak nie tylko osobowość – to też konkretny bagaż doświadczeń i przekonań, jakie mamy na temat tego, jak powinny wyglądać relacje, jacy jesteśmy my albo ta druga osoba. Warto ten bagaż rozpakować i mu się przyjrzeć – czy na pewno wszystko, co wnosimy w związek będzie mu służyło? Co zrobić, jeśli nie? Na to odpowiemy Wam w tym module.

Co zrobić gdy nagle spotykają Was trudności i tracicie grunt pod nogami. Któreś z Was traci pracę, choruje, nagle okazuje się, że… No właśnie… Jak wtedy pozostać jednością i stawiać razem czoła problemom, a nie pozwolić, by nagła burza uderzyła w Wasz związek? W tym module pokażemy Wam, jak wspierać się wzajemnie tak, by faktycznie sobie nawzajem pomagać.

Jak dogadać się z teściową? Jak znieść nielubianą przyjaciółkę żony, czy kumpli męża? To często temat, który wywołuje sporo konfliktów i emocji. Warto go przepracować, mieć wspólne stanowisko i wiedzieć co dla każdego z nas jest ważne. W tym module pokażemy Wam, jak stawiać zdrowe granice, jak rozmawiać na te drażliwe tematy, by Was to wzmacniało a nie osłabiało.

Intymność to nie tylko seks. Ale bez seksu relacja umiera. Jak sprawić, by ta sfera dawała Wam radość i satysfakcję nie tylko na początku, ale też po kilku latach? Czego potrzebują w tej sferze mężczyźni, czego kobiety i jak sprawić by te potrzeby zrozumieć i zaspokajać w życiowym galimatiasie? W tym module zachęcimy Was do refleksji na ten temat i rozmowy – bo z doświadczenia wiemy, że to właśnie ona pomaga rozwiązać problemy w tej sferze.

Zarówno fakt posiadania dzieci, jak i problemów z zajściem w ciążę to tematy, które mocno wpływają na relację. Różnice w podejściu do wychowania, sposobach spędzania czasu z dziećmi, czy braku czasu i sił na seks, to często przyczyny kryzysów w relacjach.

Ten moduł jest wyjątkowy. Są w nim dwie części. Jedna poświęcona parom z dziećmi, druga dla par, które zmagają się z bezpłodnością. Specjalnie po to, aby każdy mógł zaczerpnąć coś wartościowego dla siebie z tego modułu.

Jak podejmujecie decyzje? Jak dzielicie obowiązki? Co robicie z pieniędzmi? To tematy, które mogą, ale wcale nie muszą Was dzielić. Codzienność to często sporo logistyki, ogarniania różnych palących spraw. Czasu na budowanie relacji nie zostaje dużo. My jesteśmy zdania, że ten czas można znaleźć i w tym module dzielimy się również naszymi sposobami na to. 

Czego się nauczycie?

 • Jak budować trwałą i szczęśliwą relację w momencie życiowych stresów, braku czasu, ciągłej gonitwy.
 • Jak rozmawiać bez wielkich emocji o trudnych sprawach i znajdować dla nich rozwiązania.
 • Jak dbać o relację, gdy pojawiają się dzieci lub gdy nie można ich mieć.
 • Jak budować dobre relacje z rodzicami i teściami.
 • Jak się mniej kłócić i nie dawać się ponosić emocjom.
 • Jak rozmawiać o seksie i intymności, pieniądzach i innych ważnych życiowych sferach.

Opinie uczestników

Co mówią uczestnicy naszych kursów?

Najczęściej zadawane pytania:

Sami korzystamy z kursów online i wiemy, że to co działa, to zaangażowanie. Online w tym nie przeszkadza. 🙂 Wybraliśmy tę formę, ponieważ daje ona największą elastyczność przy jednoczesnych bardzo dobrych efektach. Zależało nam, żeby czas/daty/godziny nie były ograniczeniem w pracy nad relacją. Taka forma daje możliwość rozwoju na własnych zasadach. To wy decydujecie, kiedy jest dobry czas na kurs i możecie rozmawiać o poszczególnych treściach w dobrym dla Was momencie.

Kurs jest w całości online. Dostęp do treści kursu będzie pod adresem szczesliwi-razem.pl, przez pierwszy miesiąc będziemy dawać dostęp co tydzień, a po nim dostaniecie od razu dostęp do reszty modułów. Zawsze wysyłamy maila z przypominajką o dostępności modułu. Kilka dni przed rozpoczęciem kursu otrzymacie również zaproszenie do ukrytej grupy na Facebooku, gdzie będziemy dodatkowo dzielić się i zachęcać do przerabiania kursu, ale też dyskusji na tematy w nim zaproponowane. 

Nie znamy jednak dokładnej daty kolejnej edycji kursu.

Jeśli jednak tu jesteś to znaczy, że szukasz rozwiązań. Zastanów się czy warto czekać kolejne miesiące?

Tylko tu nie o kwestię wiary chodzi. 🙂 Często jeśli ktoś słyszy, że druga strona chce coś zmienić w związku odbiera to personalnie, ma poczucie, że ktoś chce go naprawić i zmienić. Zachęcamy do powiedzenia o kursie w momencie kiedy jesteście w stanie porozmawiać na spokojnie. Zobaczcie wtedy, czy naprawdę jesteście w stanie wprowadzić zmiany w Waszym życiu, czy tylko je sobie obiecujecie. Ten kurs to kompendium – poruszamy tu wiele tematów, dajemy sporo narzędzi, tak żeby ta zmiana była możliwa. A jednocześnie nie musicie rozmawiać o tym w obecności trzeciej osoby, możecie to robić wtedy, kiedy chcecie. Warto też wspomnieć, że ten kurs to nie terapia. Że to raczej krok ku rozwojowi i polepszeniu sytuacji, niż chęci zmiany tej osoby.

Warto też zastanowić się dlaczego w ogóle ktoś mógłby chcieć – jakie korzyści on/ona miał(a)by mieć z tego programu?

I na końcu warto powiedzieć jeszcze o jednej rzeczy – piszemy o niej w kolejnym pytaniu.

Jeśli po otrzymaniu pierwszej lekcji stwierdzicie, że to jednak nie to – dajcie nam znać – zadamy Wam jedno pytanie i bez względu na odpowiedź oddamy całą kasę. Po pierwszym tygodniu nie akceptujemy zwrotów.

Właśnie po to będzie grupa na Facebooku. Tam będzie można podzielić się zarówno swoimi wątpliwościami, jak i pytaniami. Na te drugie będziemy tez odpowiadać w sesjach Q&A w pierwszym miesiącu trwania kursu. Zawsze też pozostajemy w kontakcie mailowym z uczestnikami.

Można – my wierzymy, że już zmiany wprowadzane przez jedną osobę mogą przynieść różnicę. Uprzedzamy jednak, że ćwiczenia są kierowane głównie do par.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że to ok. 2-3 godzin tygodniowo. Dla wielu par pierwsze moduły są bardziej intensywne, natomiast potem, gdy korzystają z wiedzy w nich zdobytej, dogadują się szybciej i bez zbędnych, negatywnych emocji. 

Będziecie mieli czas by go nadgonić w kolejnym 🙂 Dostęp do kursu będzie trwał pół roku tak, żebyście mogli nawet kilka razy wrócić do materiałów.

Masz jakieś inne pytania?
Daj znać!
Chętnie odpowiemy!

Kim jesteśmy?

Cześć! Tu Ula i Krzysiek Głowaccy – to my zapraszamy Cię na ten kurs. Być może zastanawiasz się, czemu akurat my mielibyśmy Cię czegoś nauczyć. I słusznie – w końcu nie warto ufać wszystkim w internecie. 

Jesteśmy małżeństwem z 10-letnim stażem i rodzicami trójki dzieci. Jesteśmy też z wykształcenia psychologami oraz trenerami. Ula jest psychoterapeutką, a Krzysiek zajmuje się uczeniem, jak lepiej słuchać. Umiemy w relacje i umiemy też w nauczanie – mamy za sobą setki godzin uczenia komunikacji i prowadzenia warsztatów dla różnych grup. 

Widząc jak wiele par mimo, że kiedyś bardzo się kochało, oddala się od siebie, stwierdziliśmy, że nie możemy pozostać bezczynni. Chcemy wesprzeć tych, którzy mają odwagę i wiarę, by walczyć o swoje relacje.

Wiemy, że do budowania i pielęgnowania relacji niestety nie wystarczą same dobre chęci. Potrzeba też rozwijać konkretne umiejętności. 

Bazując na naszej wiedzy psychologicznej i doświadczeniu z pracy z parami stworzyliśmy program, który z jednej strony pokaże Wam, co może stać za Waszymi nieporozumieniami, a z drugiej da konkretne narzędzia i ćwiczenia do zmiany tego. 

Wierzymy, że najlepszy czas na zmiany jest właśnie teraz. 

Szczęśliwi Razem

497
 • 9 tematycznych modułów, a w nich 27 lekcji, w sumie prawie 6 godzin bardzo treściwych filmów.
 • Ćwiczenia do każdego modułu - w sumie ponad 30 stron dodatkowych materiałów.
 • Materiały dodatkowe wspierające w codziennym życiu w relacjach, w tym m.in. checklisty obowiązków, pomysły na rozmowy pogłębiające bliskość oraz ściągi pomagające w rozwiązywaniu konfliktów.
 • Dostęp do webinarów o krytyce i docenianiu.
 • Bezterminowy dostęp do wszystkich materiałów.
 • Mailowe przypomnienia i motywacje do robienia kursu.

A co jeśli nie jesteśmy pewni, czy to dla nas?

Zależy nam na tym, by nasze kursy trafiały rzeczywiście do osób, którym pomogą i którzy odnajdą się właśnie w takiej formie. Dlatego dajemy Wam 30 gwarancji. Jeśli z jakiegokolwiek powodu będizecie chcieli zwrócić kurs, to spytamy Was o to co mogliśmy zrobić lepiej i oddamy Wam pieniądze.