fbpx

Webinar: Jak przestać
się kłócić ciągle o to samo?

Jeśli chcesz mieć więcej spokoju w związku,
to ten webinar pomoże Ci to osiągnąć.

Co znajdziesz w środku?

Znajdziesz tu:

  • nagranie webinaru (81 minut),
  • nagranie do pobrania w wersji audio,
  • notatki do wydrukowania w formacie pdf.

Cena: 49 zł.

O co zazwyczaj się kłócicie?

Sprzątanie? Finanse? Odwiedzanie rodziny? Domowe obowiązki? Czy może każdy powód jest dobry?

To że się kłócicie to nic dziwnego. Wszyscy to robią. Pytanie, jak często o to samo i czy skutecznie. 

Dla nas skuteczna kłótnia to taka, po której temat nie wraca. Jeśli wraca – to znaczy, że coś poszło nie tak – nie do końca się dogadaliśmy. 

Dobra kłótnia to taka w której usłyszeliśmy na czym nam zależy. Znaleźliśmy takie rozwiązania, które nie prowadzą już do tego problemu. A jeśli rozwiązań nie da się znaleźć to po prostu wychodzimy z konfliktu z poczuciem, że się w tym wspieramy i że obojgu nam zależy… na sobie wzajemnie.

U par, w których kłótnie wracają jest zupełnie inaczej. Są emocje, pada za dużo słów, których nie chce się powiedzieć i na tym koniec. Mijają dni, długie dni, często wypełnione ciszą. Emocje opadają, można znów zacząć rozmawiać o zakupach, logistyce, planach na weekend. 

I tak do kolejnej kłótni. 

Jesteśmy przekonani, że nie chcesz w ten sposób budować swojej relacji. Rozumiemy, że skoro tu jesteś, to szukasz sposobów na to, żeby to błędne koło przerwać. I pewnie zadajesz sobie pytanie:

Czy można coś z tym zrobić?

Wierzymy, że tak – nam i parom, które z nami współpracowały to się udało. Czemu Tobie ma się nie udać?

Badania pokazują, że u 94% par, które były bliskie rozpadu, już po 3 tygodniach od momentu, gdy jeden z partnerów zdecydował się stawić czoła problemom i podjąć walkę o wspólne dobro można było zobaczyć zmiany na dobre. Wniosek jest taki, że nawet w sytuacjach, które wydają się być trudne, jest szansa na to, że wprowadzenie kilku zasad pomoże odbudować więź i zaufanie i znacząco zmniejszyć ilość pojawiających się kłótni.

Jakie tematy poruszamy w webinarze ?

– Konflikty – jaka jest ich istota, skąd się biorą i czego potrzeba by było ich coraz mniej. Wiedza o tym skąd one się biorą pomaga zapobiegać im już w zalążku. Na jakie sygnały warto zwracać uwagę? Czemu się przyjrzeć? O tym mówimy na początku.

– Pokazujemy 4 rzeczy, które pary kłócące się o to samo robią inaczej od par które skutecznie rozwiązują konflikty. Ta wiedza pozwoli wychwycić Ci, w którym momencie Wy jako para utykacie i dlaczego wciąż kłócicie się o to samo.

– Słuchanie. Pochylamy się nad tym, co słyszysz w trakcie kłótni. Jak sprawić by zostać usłyszanym i by naprawdę usłyszeć? Podajemy ćwiczenia i wskazówki, jak przestać chodzić tylko po powierzchni problemu, a dokopać się do sedna.

– Sposoby na to, by przestać kłócić się ciągle o to samo. Podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę i jak zacząć wprowadzać zmiany aby zobaczyć efekty.

Kim jesteśmy i jak porowadzimy webinary?


Przygotowując nasze webinary dbamy o to, by były to pigułki praktycznej wiedzy na tematy związane z budowaniem relacji. Czasem z konkretnymi rozwiązaniami, czasem z zaproszeniem do spojrzenia z innej perspektywy. Zawsze treściwie i merytorycznie.

Łączymy naukę z praktyką – obje jesteśmy psychologami, ale też małżeństwem z trójką dzieci. 

Zależy nam na tym, by webinaria, które prowadzimy były jak najbardziej praktyczne i życiowe – i wiemy od osób, które nas oglądają, że tak jest.