fbpx

Chcesz lepiej słuchać? Dołącz do kursu i ciesz się większą bliskością i lepszym zrozumieniem z tymi, na których zależy Ci najbardziej.

Co jest dla Ciebie ważne w Relacjach?

Dla nas relacje to przede wszystkim zaufanie i poczucie emocjonalnej bliskości. Taka świadomość, że jest ktoś, kto zawsze stoi po naszej stronie i z kim nie musimy się zmagać, ale kto razem z nami zmaga się z codziennymi przeciwnościami, wspiera nas i rozumie. 

I być może chcesz być taką osobą dla swoich bliskich?

Być może próbujecie rozmawiać ale trudno Wam zrozumieć się wzajemnie i tak naprawdę dojść do jakiegoś porozumienia. Próbujecie mówić o emocjach i potrzebach ale to prowadzi do niezrozumienia albo kłótni. Bo pojawiają się emocje i trudno nie przerywać sobie wzajemnie. Chcesz być wsparciem ale widzisz jak druga osoba w trakcie rozmowy się zamyka i przestaje mówić…

Jeśli tak – to chcę Ci coś zaproponować: 

Zacznij od słuchania. 

To ono – o ile słuchamy dobrze – buduje zaufanie i intymność.

 

Loving couple spends free time at home. A young guy and a girl in plaid shirts are sitting with cups of coffee in the kitchen, they are looking out the window in one direction

Spędzamy bardzo dużo czasu na słuchaniu,
Nie zdając sobie zupełnie z tego sprawy…

Czy wiesz, że średnio 70% naszego dorosłego życia spędzamy będąc zaangażowani w jakąś formę komunikacji?

Może Cię zaskoczę, ale aż 45% z tego czasu poświęcamy słuchaniu! Pozostała część to mówienie – 30%, czytanie 16% i pisanie 9%. * 

Nie ma więc wątpliwości, że jest to ważna życiowa umiejętność. 

I może zaskoczę Cię po raz kolejny ale słuchanie to coś więcej niż kiwanie głową i powtarzanie co ktoś mówi. Słuchanie, którego uczę, otwiera drugą osobę. Daje jej poczucie bycia wysłuchaną i zrozumianą. Pozwala ukoić emocje. A Tobie daje poczucie, że naprawdę jesteś wsparciem jakiego Twoi bliscy potrzebują. I że to Ty będziesz tą osobą, z którą będą chcieli porozmawiać, gdy będą potrzebować wsparcia. A jednocześnie – to wcale nie musi być duże obciążenie dla Ciebie. 

* Dane oparte o badania Adler, R.,Rosenfeld, L. and Proctor,R. (2001).

 

Czy Twoje słuchanie takie jest?

Love is in the air. Couple in love hugging in the kitchen at home. They look out the window with coffee mugs in their hands.

Jeśli nie – wspaniale, że tu jesteś! 

Chcę Cię zachęcić do tego by tę umiejętność rozwijać. Wiem, że doświadczanie własnej bezsilności i zagubienia w rozmowach z najbliższymi jest trudna. Wiem też, że da się jednak nauczyć tego jak słuchać by być prawdziwym wsparciem i jak rozmawiać by naprawdę się usłyszeć wzajemnie.

Potykamy się w słuchaniu m.in. o przerywanie i doradzanie. Wiesz czemu tak łatwo nam to robić? Bo nie radzimy sobie z własnymi emocjami. Słuchamy by zaraz odpowiedzieć a nie usłyszeć. Czujemy się atakowani tym co słyszymy. A pod tym wszystkim często jest tak naprawdę strach o tę relację i trudność w tym by widzieć jak druga osoba z czymś się zmaga albo cierpi. Nie musi tak być. Zobacz co w tym kursie jest i jak to może zmienić Twoje słuchanie.

 

Jak wygląda "chcę cię usłyszeć" od środka?

Kurs składa się z trzech modułów w formie lekcji wideo lub tylko audio (jak wolisz).  Jest przemyślanym procesem, w którym pokażę Ci jak empatycznie słuchać najbliższych tak by chcieli z Tobą dzielić się ważnymi rzeczami.

Zaczniemy od Ciebie. Żeby usłyszeć drugą osobę, najpierw trzeba nauczyć się słyszeć siebie i radzić sobie ze swoimi emocjami i monologiem wewnętrznym. Przyjrzymy się temu, co przeszkadza Ci słuchać, czego może boisz się usłyszeć i temu, jak znosisz ciszę.

Potem razem zajrzymy w przestrzeń między Tobą a drugą osobą. Na tę przestrzeń składają się: Wasza historia, to co się teraz dzieje w Waszym życiu i miejsce, w którym słuchasz. Te trzy mają wpływ na to, co się będzie działo pomiędzy Wami w rozmowie.

Trzeci moduł to czas, w którym nauczę Cię słuchać i rozmawiać w taki sposób, by inni Ci ufali. Pokażę Ci, jakie pytania zadawać, a jakich się wystrzegać, co robić by w rozmowie zrozumieć i wesprzeć drugą osobę.

Poza lekcjami wideo otrzymasz też zestaw praktycznych ćwiczeń do wykorzystania już w najbliższej rozmowie, którą będziesz prowadzić.

 
 

cZY KURS "chcę Cię usłyszeć" JEST DLA cIEBIE?
TAK, jeśli...

Chcesz się dogadać, ale nie wiesz jak...

Czasami jest tak, że mimo szczerych chęci nie potrafimy dogadać się z najważniejszymi dla nas osobami – mężem/żoną, dziećmi, rodzicami… Próbujemy, ale zawsze kończy się tak samo. Kłótnią albo poczuciem większego osamotnienia i niezrozumienia. W drugim module tego kursu wyjaśniam, czemu tak jest i mówię, jak wyjść z tego schematu.

Obawiasz się rozmowy o trudnych rzeczach

Być może nauczyłeś się już, że mówienie o tym, jak się czujesz i co myślisz spotyka się z komentarzami, które Cię ranią.

Sztuka wzajemnego zrozumienia się polega m.in na tym, że Ty sam musisz najpierw zaopiekować się swoimi emocjami. O tym, jak to robić i dlaczego naprawdę bez tego nie jesteś w stanie usłyszeć bliskich, jest pierwszy moduł tego kursu.

... odczuwasz tęsknotę za głębokimi relacjami
z bliskimi.

Cieszę się w takim razie, że tu jesteś. Pomogę Ci lepiej zrozumieć tę drugą osobę, z którą chcesz mieć bliską więź. Im bardziej ją zrozumiesz, tym będzie między Wami większy spokój i większa szansa na spotkania się.

W trzecim module pokażę Ci, jak rozmawiać, by docierać do naprawdę ważnych rzeczy a nie tylko ślizgać się po powierzchni. 

Co zyskasz dzięki kursowi "chcę cię usłyszeć" ?

Lepiej zrozumiesz

Dostrzeżesz co się kryje pod niby nic nieznaczącymi słowami. Często ludzie nie mówią wprost tego, co myślą. Czasem nie potrafią, czasem potrzebują czasu i poczucia, że mogą zaufać. To zaufanie buduje się przez słuchanie.

Będziesz wiedzieć,
o co zapytać

Dam Ci konkretne narzędzia do tego, by wiedzieć, o co i jak zapytać. Po to, aby rozmowa nie była wyłącznie o pogodzie i o tym, co jadło się na obiad. Po to, by nie było pomiędzy wami niezręczności i zakłopotania. I tej niezdarnej ciszy, w której nie wiadomo co zrobić.

Oswoisz się z ciszą

i zobaczysz, jak ona czasem jest ważna. Przestanie być krępująca, a zacznie być przestrzenią porozumienia i połączenia. To będzie czas na złapanie myśli, nazwanie tego, co siedzi pod powierzchnią. Gwarantuję Ci, że rozmowy prowadzą wtedy w dużo większą bliskość.

Zapanujesz nad emocjami

Bywa tak, że jedno słowo potrafi podpalić w Tobie lont i sprawia, że wybuchasz? Dam Ci konkretny sposób na zgaszenie go przed eksplozją.

Pomożesz innym opanować
ich emocje

Pokażę Ci w jaki sposób łagodnie uspokoić emocje innych osób - poddenerwowanego męża, zestresowanej teściowej, czy płaczącego dziecka.

Z kursu skorzystało już 120 osób. zoBACZ CO O NIM MÓWIĄ:

Dlaczego ten kurs działa?

Wiedza

Mówię w kursie o tym, co wiem, że działa. Nie zależało mi na tym, by był niesamowicie długi - raczej by dawał esencję. I tak rzeczywiście jest. To wiedza, której nie znajdziesz w wielu miejscach.

Struktura

Ten kurs to pewna droga, która zaczyna się od Ciebie. Pokazuje Ci jak chronić swoje wrażliwe miejsca, a dopiero wtedy przechodzi do innych. Nie są to tylko techniki i narzędzia, ale proces.

Ćwiczenia

Praktyczne i do wykorzystania już w najbliższej rozmowie czy to z szefem, żoną/mężem czy rodzicem. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że dość szybko możesz zobaczyć zmianę jaką Twoje słuchanie wnosi do rozmów i relacji.

Kim jestem?

Kiedy się przedstawiam, to zazwyczaj mówię, że nazywam się Krzysztof Głowacki i uczę ludzi jak lepiej słuchać. Bo tak rzeczywiście jest. Prowadzę szkolenia ze słuchania, stworzyłem na ten temat trzy kursy online i głęboko wierzę, że słuchaniem możemy zmienić świat. Może nie cały, ale na pewno świat tych, których słuchamy. 

Najbardziej zależy mi na tym, byśmy rzeczywiście usłyszeli tych, których najmocniej kochamy. U mnie jest to moja żona i trójka dzieci.  

Skąd to się wzięło? Z wykształcenia jestem psychologiem, a pracuję jako trener i coach. Ucząc komunikacji na na sali szkoleniowej często widziałem, że nawet jeśli potrafimy mówić interesująco, to i tak często nasze słowa nie docierają do odbiorców. Są oni tak skupieni na sobie, że trudno im słuchać. Magia dzieje się jednak gdy to my ich wysłuchamy najpierw. Wtedy najczęściej odpowiedzią jest otwartość na nasze słowa i poczucie zrozumienia.

Widzę też na codzień – zwłaszcza w relacjach z moimi najbliższymi, jak słuchanie ich pomaga nam wszystkim i pozwala odnaleźć siebie. Jednocześnie w tych relacjach jest to często najtrudniejsze, bo wobec najbliższych mamy większe oczekiwania, często też trudniej nam powstrzymać wobec nich emocje, czy tak zwane dobre rady. A tymczasem, gdy zaczynamy ich naprawdę słuchać, to wszystko się zmienia. 

By w tym pomóc stworzyłem ten kurs.

Najczęściej zadawane pytania:

Tak. Jak z tabletkami, jak używasz to działają 🙂 Do tego, z tego co słyszę od uczestników, cenne jest to, że można treści z kursu przerabiać wielokrotnie.

Pewnie takie pytanie pojawia Ci się w głowie. Można się przecież uczyć jak się nie kłócić, jak kłócić się lepiej, jak mówić konkretnie i tak, żeby rozmówca nas rozumiał. Problem w tym, że wszyscy uczą komunikacji zaczynając od końca. A niestety to właśnie o słuchanie najczęściej chodzi. Jeśli usłyszysz coś innego, niż Twój rozmówca ma na myśli, to Twoja odpowiedź będzie na to „coś innego”. I rozmowa od początku będzie prowadzić do poczucia totalnego minięcia się zamiast zrozumienia. A nie o to Ci chodzi, prawda?

Dostęp jest nieograniczony czasowo. Kupujesz raz, korzystasz ile chcesz.

Nie. Kurs jest przeznaczony dla osób, które czują pewien trud w relacjach z innymi i chcą sobie pomóc – nauczyć się tak rozmawiać i słuchać, by to prowadziło do większego zrozumienia i bliskości a nie osamotnienia i zamykania się na siebie wzajemnie.

Na pewno 2 godziny na obejrzenie wideo. 

Jeśli chodzi o ćwiczenia zachęcam do robienia ich w swoim tempie – bez pośpiechu jednocześnie też nie odwlekając. 

Podsumowując to zależy w dużej mierze od Ciebie 🙂

Tak. Możesz taką opcję zaznaczyć w koszyku. Natomiast nie radzimy używać tego kursu jako pretekstu do powiedzenia komuś: „chcę, żebyś mnie zaczął, zaczęła słuchać” Są spore szanse, że to zrodzi raczej kłótnie niż lepsze słuchanie. 

Dołącz do kursu do 3 lipca  i odbierz bonusy!

Kurs jest dostępny w sprzedaży cały rok.  Natomiast kupując go właśnie teraz (do 3 lipca) otrzymasz wyjątkowo:

– niższą cenę !

– bonus w postaci dwóch „Ćwiczeń ze słuchania” – warsztatów online na żywo. 

– bonus w postaci nagrania webinaru o słuchaniu siebie.

Po tym czasie cena wzrasta a bonusy znikają. Nie czekaj! Odbierz już dziś swój kurs z wyjątkowymi bonusami!

 

CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ

247
197 Do 3 lipca!
  • 3 moduły / 9 lekcji / ok. 90 min. bardzo treściwych i inspirujących nagrań
  • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci już od pierwszej najbliższej rozmowy lepiej słuchać i widzieć różnicę.​
  • Ćwiczenia ze słuchania (dla chętnych)) - 1,5h warsztaty online na żywo w których przećwiczysz to, czego się nauczyłaś/eś.
  • Sesja Q&A z odpowiedziami na ewentualne pytania.
  • Nagranie webinaru o słuchaniu siebie.
  • Dostęp nieograniczony czasowo.

Zależy nam na tym, by nasze kursy rzeczywiscie odpowiadały na Twoje potrzeby. 
Jeśli więc w przeciągu 30 dni od zakupu będziesz mieć poczucie, że tak nie jest – zwrócimy Ci koszt kursu. Daj nam tylko znać mailem.