fbpx

Chcesz głębiej usłyszeć Twoich najbliższych? Dotrzeć do tego, co naprawdę ważne? CHcesz, by to kosztowało cię mniej emocji?

Ja zazwyczaj wyglądają Wasze święta?

Często święta to nie tylko choinka i prezenty, ale też sporo stresu i bólu. 

Wiele emocji i poczucie bezsilności?

Czasem tak bywa, że od tych których kochamy dzieli nas ściana niezrozumienia. Spotykamy się z nimi przy okazji świąt, czy na codzień, a mamy poczucie, że jesteśmy bardzo daleko. Tęsknimy, a jednocześnie boimy się bliskości. Masz tak? 

Wkurzenie, że chciałeś dobrze, a wyszło jak zawsze?

Znasz to? Mówisz jedno, a ktoś słyszy coś zupełnie innego. Odpowiada, wkładając ci w usta zupełnie nie takie intencje. W Tobie się gotuje i za chwilę kłótnia gotowa. A tak naprawdę, gdy przyglądasz się temu po kilku godzinach – dziwisz się jak do tego doszło. 

Radość ze spotkania, a potem łzy?

Być może spotkania świąteczne, „wyjątkowe chwile” budzą w Tobie nadzieję, że tym razem będzie inaczej, ale potem okazuje się, że jednak nie – że pomimo zaciskania zębów w końcu znów wyskoczyły zza nich raniące słowa… 

I nastała krępująca cisza…?

Czasem też bywa tak. Nie wiadomo co powiedzieć.  Jest niezręcznie. A pomiędzy nami ściana… 

Czy może skurcz w żołądku na myśl o kolejnych spotkaniach?

Dajesz innym siebie, ale sama zostajesz często z niczym – i do tego nie masz w innych poczucia zrozumienia. Do tego często sama dla siebie jesteś bardzo surowa – znacznie bardziej niż dla innych.

Chcesz by było inaczej?

Prawdziwie, ale nie słodko

Nie chodzi w końcu o święta jak z reklamy Apa*tu, czy rodzinne śniadanie rodem z reklam nutelli. 
Raczej o to, byśmy widzieli i słyszeli się naprawdę. Tacy jacy jesteśmy. Po prostu.  

Szczerze i bez strachu

Nie wiem jak ty, ale ja mam dość tych sytuacji w których ktoś coś do mnie ma, ale nic mi o tym nie mówi. Wiem wtedy, że coś śmierdzi, ale wszyscy udają, że jest ok. A nie jest. I wtedy trzeba zrobić jedną rzecz: 

Weź sprawy w swoje ręce. 

I tu leży paradoks i clue całej mojej propozycji. Na początku trzeba odwrócić role. Żeby coś się zmieniło, trzeba coś zmienić. Nie da się robić tego samego, tylko bardziej i oczekiwać innych efektów. nie można zaciskać zębów czekając, aż ktoś coś zmieni. I wiem, to będzie trudne, ale daj sobie szansę i…

Zacznij od słuchania

I być może dźwięczy Ci teraz w głowie: ja też chcę, żeby mnie ktos wysłuchał. Ale przeczytaj dalej – a zobaczysz, że to, co Ci zaproponuję może wiele zmienić. 

Co zmienia słuchanie?

Tak, wiem, że to może brzmieć na początku paradoksalnie. Ale wcale tak nie jest. 
Tylko powiedzmy sobie na początku. Słuchanie, to nie czekanie, aż Ty będziesz mówić. 

Żeby naprawdę słuchać potrzebujesz być w pokoju z tym, co się dzieje w Tobie. Z tymi wszystkimi myślami, które przebiegają Ci przez głowę.

Słuchanie zaczyna się od uświadomienia sobie, że to, co ludzie mówią nie jest o Tobie
Że kiedy mówią: „Nigdy nie dzwonisz”, ” Ciągle jesteś w tej pracy i pracy”,  to za tym może stać tęsknota. Gdy mówią: „kiepsko wyglądasz”, „weź się ubierz w coś innego” – troska, a gdy słyszysz „kiedy wrócisz”, ” wiecznie siedzisz w komórce” to może być wyraz pragnienia bliskości, a nie kontroli. 
I tak – to wszystko można inaczej powiedzieć, ale… nad tym nie masz kontroli… Więc Ty możesz próbować wsłuchać się w prawdziwe intencje, 

Dlaczego tak nie robimy? Problem w tym, że nam te słowa niczym strzały trafiają w czułe miejsca. By zacząć naprawdę słyszeć, trzeba zając się tymi miejscami w sobie. 

W kursie pokażę Ci jak to zrobić i jak dotrzeć do tego, co naprawdę stoi za słowami innych. 

Zobaczysz, sprawi to, że zmienią się Twoje emocje, a często też emocje innych. A jeśli tak nie będzie – oddam Ci pieniądze. 

Czy ten kurs jest dla Ciebie?

Na myśl o rozmowie z niektórymi bliskimi osobami Cię wzdryga.

Czasami jest tak, że mimo szczerych chęci nie potrafimy dogadać się z najważniejszymi dla nas osobami czy to mężem/żoną, dziećmi, rodzicami…Próbujemy ale zawsze kończy się tak samo. Kłotniami, lub poczuciem większego osamotnienia i niezrozumienia. Czemu tak jest i jak z tego wyjść wyjaśniam w module drugim tego kursu.

 

Masz poczucie, że jedynym wyjściem w rozmowach jest zagryzienie zębów.

Być może nauczyłeś się już, że mówienie o tym jak się czujesz i co myślisz spotyka się z komentarzami, które Cię ranią.

Sztuka zrozumienia się wzajemnie polega m.in na tym, że Ty sam musisz najpierw zaopiekować się swoimi emocjami. O tym jak to robić i dlaczego naprawdę bez tego nie jesteś w stanie usłyszeć bliskich jest pierwszy moduł tego kursu.

Odczuwasz tęsknotę za głębokimi relacjami z bliskimi.

Cieszę się w takim razie, że tu jesteś. Pomogę Ci zrozumieć bardziej tą drugą osobę, z którą chcesz mieć bliską więź. Im bardziej będziesz ją w stanie zrozumieć tym większy spokój będzie między Wami i możliwość spotkania się.

W trzecim module pokażę Ci jak rozmawiać by docierać do naprawdę ważnych rzeczy a nie tylko błądzić po powierzchni. 

Co da Ci ten kurs?

Zapanujesz nad emocjami

Bywa tak, że jedno słowo potrafi podpalić w Tobie lont i sprawia, że wybuchasz? Dam Ci konkretny sposób na zgaszenie go przed eksplozją.

Pomożesz innym opanować ich emocje

Pokażę Ci w jaki sposób w łagodny sposób uspokoić emocje innych osób - poddenerwowanego męża, zestresowanej teściowe, czy płaczącego dziecka.

Bardziej zrozumiesz

Dostrzeżesz co się kryje po drugiej stronie niby nic nie znaczących słów. Często ludzie nie mówią wprost co myślą. Czasem nie potrafią, czasem potrzebują czasu i poczucia, że mogą zaufać. To zaufanie buduje się przez słuchanie.

Będziesz wiedzieć, o co zapytać

Dam Ci konkretne narzędzia do tego, by wiedzieć o co i jak zapytać. Po to aby rozmowa nie była wyłącznie o pogodzie i tym co jadło się na obiad. Po to, by nie było pomiędzy wami niezręczności i zakłopotania. I tej niezdarnej ciszy, w której nie wiadomo co zrobić.

Oswoisz się z ciszą

i zobaczysz jak ona czasem jest ważna. Ona przestanie być krępująca, a zacznie być ciszą w której będzie porozumienie i połączenie. To będzie czas na złapanie myśli czy nazwanie tego co siedzi pod powierzchnią. Gwarantuję Ci, że rozmowy wtedy prowadzą w dużo większą bliskość.

Jak wygląda kurs?

kurs online, który robicie w zaciszu swojego domu.

Konkretna wiedza i podane w przystępny sposób.

nowy tematyczny moduł z ćwiczeniami, które pozwolą Wam przyjrzeć się najważniejszym sferom Waszego związku.
możliwość kontaktu z nami przez pierwszy miesiąc trwania kursu. Kolejne moduły możecie już zrobić w dogodnym dla Was czasie

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z trzech modułów w formie lekcji wideo. Jest przemyślanym procesem, w którym pokażę Ci o co możesz potykać się w trakcie rozmowy z drugą osobą. 

Zaczniesz od Ciebie. Żeby usłyszeć drugą osobę najpierw trzeba nauczyć się słyszeć siebie i radzić sobie ze swoimi emocjami i monologiem wewnętrznym. Przyjrzysz się temu co przeszkadza Ci słuchać, czego może boisz się usłyszeć i temu jak znosisz ciszę.

Potem razem zajrzymy w przestrzeń między Tobą a tą drugą osobą. Wasza historia, to co się teraz dzieje w Waszym życiu i miejsce w którym słuchasz. Te trzy elementy składają się na to, co się będzie działo pomiędzy Wami w rozmowie. To od nich między innymi zależy, czy Twój rozmówca odpowie „Tak” na najważniejsze pytanie, jakie sobie zadaje.

Trzeci moduł to czas, w którym nauczę Cię słuchać i rozmawiać w taki sposób by inni Ci ufali. Pokażę Ci jakie pytania zadawać a jakich się wystrzegać, co robić by rzeczywiście wesprzeć w rozmowie drugą osobę ale też ją po prostu zrozumieć.

Poza lekcjami wideo otrzymasz też zestaw praktycznych ćwiczeń – do wykorzystania już w najbliższej rozmowie, którą będziesz mieć.

 
 

Dlaczego ten kurs działa?

Wiedza

Mówię w kursie o tym, co wiem, że działa. Nie zależało mi na tym, by był niesamowicie długi - raczej by dawał esencję. I tak rzeczywiście jest. To wiedza, której nie znajdziesz w wielu miejscach.

Struktura

Ten kurs to pewna droga, która zaczyna się od Ciebie. Pokazuje Ci jak chronić swoje wrażliwe miejsca, a dopiero wtedy przechodzi do innych. Nie są to tylko techniki i narzędzia, ale proces.

Ćwiczenia

Praktyczne i do wykorzystania już w najbliższej rozmowie czy to z szefem, żoną/mężem czy rodzicem. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że dość szybko możesz zobaczyć zmianę jaką Twoje słuchanie wnosi do rozmów i relacji.

Opinie uczestników

Co mówią uczestnicy naszych kursów?

Najczęściej zadawane pytania:

Jak z tabletkami. Jak nie używasz to nie działają 🙂 Jak przerobisz kurs to zadziała 🙂 Zaletą tej formy jest to, że możesz go przerabiać kiedy chcesz. Masz chwilę wolnego włączasz wideo i już 🙂

Pewnie takie pytanie pojawia Ci się w głowie. Można się przecież uczyć jak się nie kłócić, jak kłócić się lepiej, jak mówić konkretnie i tak, żeby rozmówca nas rozumiał. Problem w tym, że wszyscy uczą komunikacji zaczynając od końca. A niestety to właśnie o słuchanie najczęściej chodzi. Jeśli usłyszysz coś innego niż Twój rozmówca ma na myśli to odpowiesz też na zupełnie coś innego. I rozmowa już na początku tak naprawdę nie doprowadzi do większego zrozumienia a raczej do poczucia totalnego minięcia się. A nie o to Ci chodzi, prawda?

W zależności od wybranej przez Ciebie opcji. 

W pakiecie Regular jest to 6 miesięcy.

Pozostałe pakiety mają dostęp nieograniczony czasowo.

Nie. Kurs jest przeznaczony dla osób, które czują pewien trud w relacjach z innymi i chcą sobie pomóc – nauczyć się tak rozmawiać i słuchać by to prowadziło do większego zrozumienia i bliskości a nie osamotnienia i zamykania się na siebie wzajemnie.

Na pewno 2 godziny na obejrzenie wideo. 

Jeśli chodzi o ćwiczenia zachęcam do ich robienia w swoim tempie – bez pośpiechu jednocześnie też nie odwlekając. 

Podsumowując to zależy w dużej mierze od Ciebie 🙂

Tak. Możesz taką opcję zaznaczyć w koszyku. Natomiast nie radzimy używać tego kursu jako pretekstu do powiedzenia komuś: chcę, żebyś mnie zaczął, zaczęła słuchać” Są spore szanse, że to zrodzi raczej kłótnie niż lepsze słuchanie. 

Kim jestem?

Kiedy się przedstawiam, to zazwyczaj mówię, że nazywam się Krzysztof Głowacki i uczę ludzi jak lepiej słuchać. I tak rzeczywiście jest. Prowadzę ze słuchania szkolenia, stworzyłem na ten temat trzy kursy online i głęboko wierzę, że słuchaniem możemy zmienić świat. Może nie cały, ale na pewno świat tych, których słuchamy. 

I najbardziej zależy mi na tym, byśmy rzeczywiście usłyszeli tych, których najbardziej kochamy. U mnie to moja żona i trójka dzieci.  

Skąd to się wzięło? Z wykształcenia jestem psychologiem, a pracuję jako trener i coach. Ucząc komunikacji na na sali szkoleniowej często widziałem, że nawet jeśli potrafimy mówić interesująco, to i tak często nasze słowa nie docierają do odbiorców. Są oni tak skupieni na sobie, że trudno im słuchać. Magia dzieje się jednak gdy to my ich wysłuchamy najpierw. Wtedy najczęściej odpowiedzią jest otwartość na nasze słowa i poczucie zrozumienia.

Widzę też na codzień – zwłaszcza w relacjach z moimi najbliższymi, jak słuchanie im pomaga i pozwala odnaleźć siebie. Jednocześnie w tych relacjach jest to często najtrudniejsze – bo wobec najbliższych mamy inne oczekiwania, często też trudniej nam powstrzymać wobec nich emocje, czy tak zwane dobre rady. A tymczasem, gdy zaczniemy ich naprawdę słuchać, to wszystko się zmienia. 

By w tym pomóc stworzyłem ten kurs.

Świąteczna Edycja Kursu!

Dlaczego świąteczna edycja? Z kilku powodów:

 • Święta to szczególny czas – z jednej strony radosny, ale dla wielu osób to czas w którym jest dużo napięć i stresu. Większe zmęczenie, poddenerowanie, oczekiwania, stresujące rozmowy. 
 • Dlatego w tej  edycji zaproszę Cię na dodatkowe spotkanie na żywi na którym pokażę jak sobie z tymi napięciami radzić. Będzie ono w poniedziałek, 21 grudnia. 
 • Zaproszę Cię też do grupy w której będę pomagał zrozumieć zachowania i sytuacje związane z okołoświątecznym stresem. Daję Ci słowo, że ten kurs pomoże przeżyć te święta w spokoju. Jeśli tak nie będzie – zwrócę koszt kursu. 
 • To też czas dawania prezentów. I dlatego 10 procent przychodu z kursu przeznaczymy na wsparcie Michasia

CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ

Regular
129
 • 3 moduły / 9 lekcji / ok. 90 min. bardzo treściwych i inspirujących nagrań
 • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci już od pierwszej najbliższej rozmowy lepiej słuchać i widzieć różnicę.
 • Poczucie, że dbasz o siebie i swoje relacje 🙂
 • Dostęp na 6 miesięcy.

CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ

Premium
149
 • 3 moduły / 9 lekcji / ok. 90 min. bardzo treściwych i inspirujących nagrań
 • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci już od pierwszej najbliższej rozmowy lepiej słuchać i widzieć różnicę.​
 • Poczucie, że dbasz o siebie i swoje relacje 🙂
 • Dostęp nieograniczony czasowo.

Chcę Cię usłyszeć

VIP
449
 • 3 moduły / 9 lekcji / ok. 90 min. bardzo treściwych i inspirujących nagrań​
 • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci już od pierwszej najbliższej rozmowy lepiej słuchać i widzieć różnicę.​​
 • Dostęp nieograniczony czasowo.
 • Poczucie, że dbasz o siebie i swoje relacje 🙂
 • 2 godziny konsultacji indywidualnych.
Tylko 10 Osób

Zależy nam na tym, by nasze kursy rzeczywiscie odpowiadały na Twoje potrzeby. 
Jeśli więc w przeciągu 30 dni od zakupu będziesz mieć poczucie, że tak nie jest – zwrócimy Ci koszt kursu. Daj nam tylko znać mailem.