fbpx

Naucz się lepiej słuchać, a usłyszysz to, co ważne.

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli widzisz, że w trakcie rozmowy...

Masz poczucie bezsilności i irytacji

Rozmawiasz, starasz się, słuchasz, wysilasz się, żeby pomóc, a i tak nic się nie zmienia – prócz rosnącego poczucia, że to nie ma sensu i lepiej odpuścić.
Rozmowa stoi w miejscu, tematy wracają, problemy są nierozwiązane, a emocje rosną.

Słyszysz czasem: "Ty nigdy mnie nie słuchasz"

Wiesz co za tym stoi? Wołanie. Wołanie o zrozumienie, akceptację i nieocenianie. Podobnie jak za innymi zwrotami, które być może ktoś do Ciebie mówi, a ty ich nie słyszysz. (na przykład: musisz tyle siedzieć w telefonie?) 

Trudno Ci wytrzymać ciszę

Męczy Cię ona albo stresuje. Od razu chwytasz za telefon, lub coś mówisz – i potem słyszysz narzekania, że przerywasz.
W tym kursie pokażę Ci jak tego nie robić i co robić w zamian. Dzięki temu usłyszysz to, co naprawdę ważne.

Emocje Ci przeszkadzają

Nauczę Cię jak poradzić sobie z emocjami byś to ty miał nad nimi kontrolę, a nie one nad Tobą. By nie zakrzyczały tego, co mówi druga osoba, ale doprowadziły do tego, co ważne. Pomogę Ci też zrozumieć, co stoi za emocjami Twojego Rozmówcy.

Chcesz bardziej rozumieć, ale nie wiesz co zrobić

Zależy Ci na tym, by naprawdę zrozumieć tych, których kochasz. Chcesz wiedzieć co jest w ich życiu ważne, czego się boją i w ogóle czym żyją. Ten kurs pokaże Ci jak do tego dotrzeć. 

Kurs online, który:

Pomoże Ci lepiej słuchać swoich bliskich,

Pokaże Ci jak panować nad swoimi emocjami, zadawać właściwe pytania i zamilknąć wtedy, kiedy trzeba,

Zawiera 3 moduły / 9 lekcji / 90 min. video i ćwiczenia dzięki którym wprowadzisz całą wiedzę w życie.

Co da Ci ten kurs?

Bywa tak, że jedno słowo potrafi podpalić w Tobie lont i sprawia, że wybuchasz? Dam ci konkretny sposób na zgaszenie go przed eksplozją.

Zdarza Ci się, że irytujesz się, gdy ktoś kręci się wokół jednego tematu w kółko?Pokażę Ci jak go w takiej sytuacji wesprzeć i pomóc z tego błędnego koła wyjść.

Słuchasz kogoś, a jednocześnie w sobie masz gonitwę myśli? Pokażę Ci jak je uspokoić i być w stanie ze spokojem skupić się na rozmowie.

Serio. To jest możliwe. Nawet jeśli Twoja żona mówi, że nigdy w to nie uwierzy, a mąż, że prędzej mu kaktus na ręku wyrośnie.

Zwłaszcza, jeśli to jest cisza, która jest strasznie niewygodna. Pokażę Ci jak ją pokonać, choć to akurat nie będzie łatwa droga… Ale warta swej ceny.

I zobaczysz co zrobić, by rzeczywiście wesprzeć tą osobę w sytuacji gdy ona mówi, że potrzebuje wysłuchania.

Wierzę, że bez tego nie da się słuchać innych… Tylko w kontakcie z sobą jesteś w stanie empatycznie wsłuchać się w innych.

Zobaczysz, że słuchanie zupełnie zmienia relację. Nagle lepiej się rozumiemy, znika strach przed odrzuceniem i po prostu stajemy się sobie bliżsi.

O czym są poszczególne moduły?

Twoja wewnętrzna gra

Podróż przez naukę słuchania zaczniesz od Ciebie. Żeby usłyszeć drugą osobę najpierw trzeba nauczyć się słyszeć siebie i radzić sobie ze swoimi emocjami i monologiem wewnętrznym. Przyjrzysz się temu co przeszkadza Ci słuchać, czego może boisz się usłyszeć i temu jak znosisz ciszę.

 

Przestrzeń pomiędzy Wami

Wasza historia, to co się teraz dzieje w Waszym życiu i miejsce w którym słuchasz. Te trzy elementy składają się na to, co się będzie działo pomiędzy Wami w rozmowie. To od nich między innymi zależy, czy Twój rozmówca odpowie „Tak” na najważniejsze pytanie, jakie sobie zadaje.

 
 

Co się dzieje po drugiej stronie

To pytanie to „Czy mogę Ci zaufać?” Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to Twój Rozmówca chętnie wpuści Cię do swojego świata. W tym module pokażę Ci jak się po nim poruszać – jak zadawać pytania, co robić, by nie tylko zrozumieć co ma na myśli, ale też wspierać go w taki sposób jakiego potrzebuje.

 

Chcę Cię usłyszeć

Regular
129
  • 3 moduły/9 lekcji/ ok. 90 min. nagrań.
  • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci lepiej słuchać i ćwiczyć w różnych sytuacjach.
  • Dostęp na 6 miesięcy.

Chcę Cię usłyszeć

Premium
149
  • 3 moduły/9 lekcji/ ok. 90 min. nagrań.
  • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci lepiej słuchać i ćwiczyć w różnych sytuacjach.
  • Nostęp nieograniczony czasowo.

Chcę Cię usłyszeć

VIP
449
  • 3 moduły/9 lekcji/ ok. 90 min. nagrań.
  • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci lepiej słuchać i ćwiczyć w różnych sytuacjach.
  • Dostęp nieograniczony czasowo.
  • 2 godziny konsultacji na temat związany ze słuchaniem lub relacjami do wykorzystania.

Zapraszam na Kurs

Krzysztof Głowacki

Jestem z wykształcenia psychologiem, a pracuję jako trener i coach. Wspieram ludzi w budowaniu relacji – i często widzę, że to, co daje im najwięcej to nie rzeczy, które ktoś im mówi – ale możliwość usłyszenia i odnalezienia siebie. 

Pracując jako trener na sali szkoleniowej często widziałem, że nawet jeśli potrafimy mówić interesująco, to i tak często nasze słowa nie docierają do odbiorców. Są oni tak skupieni na sobie, że trudno im słuchać. Magia dzieje się jednak gdy to my ich wysłuchamy najpierw. Wtedy najczęściej odpowiedzią jest otwartość na nasze słowa i poczucie zrozumienia. 

Widzę też na codzień – zwłaszcza w relacjach z moimi najbliższymi, jak słuchanie im pomaga i pozwala odnaleźć siebie. Jednocześnie w tych relacjach jest to często najtrudniejsze – bo wobec najbliższych mamy inne oczekiwania, często też trudniej nam powstrzymać wobec nich emocje, czy tak zwane dobre rady.

I właśnie dlatego zacząłem się skupiać nad tym jak lepiej słuchać innych – jak budować zaufanie, pomagać drugiej osobie w otwarciu się i jak radzić sobie z tym, co nam w słuchaniu przeszkadza. 

Jeśli chcesz poczytać więcej o tym co robię, zajrzyj na…