fbpx

Chcesz usłyszeć swoich najbliższych? Dotrzeć do tego, co naprawdę ważne? Chcesz, by to kosztowało Cię mniej emocji?

Jak zazwyczaj wyglądają Wasze Święta?

Często święta to nie tylko choinka i prezenty, ale też sporo stresu i bólu. 

Wiele emocji i poczucie bezsilności?

Czasem bywa tak, że od tych, których kochamy, dzieli nas ściana niezrozumienia. Spotykamy się z nimi przy okazji Świąt, a także na codzień, a mamy poczucie, że jesteśmy bardzo daleko. Tęsknimy, a jednocześnie boimy się bliskości. Masz tak? 

Wkurzenie, że chciałeś dobrze, a wyszło jak zwykle?

Znasz to – mówisz jedno, a ktoś słyszy coś zupełnie innego? Odpowiada, wkładając Ci w usta całkowicie błędne intencje. W Tobie się gotuje i za chwilę kłótnia gotowa. A tak naprawdę, gdy przyglądasz się temu po kilku godzinach, nie rozumiesz jak do tego doszło. 

Radość ze spotkania a potem łzy?

Być może spotkania świąteczne, „wyjątkowe chwile” budzą w Tobie nadzieję, że tym razem będzie inaczej, ale potem okazuje się, że jednak nie – że pomimo zaciskania zębów w końcu znów wyskoczyły zza nich raniące słowa… 

I nastała krępująca cisza...?

Czasem bywa też tak.. Nie wiadomo, co powiedzieć.  Jest niezręcznie. A pomiędzy nami ściana… 

Czy może skurcz w żołądku na myśl o kolejnych spotkaniach?

Chcesz by było inaczej?

Prawdziwie, ale nie słodko

Nie chodzi w końcu o Święta jak z reklamy Apa*tu, czy rodzinne śniadanie rodem z reklam Nutelli. Raczej o to, byśmy widzieli i słyszeli się naprawdę. Tacy, jacy jesteśmy. Po prostu.

Szczerze i bez strachu

Nie wiem, jak Ty, ale ja mam dość tych sytuacji, w których ktoś coś do mnie ma, ale nic mi o tym nie mówi. Wiem wtedy, że coś śmierdzi, ale wszyscy udają, że jest OK. A nie jest. I wtedy trzeba zrobić jedną rzecz: 

Weź sprawy w swoje ręce

Tu leży paradoks i clue całej mojej propozycji. Na początku trzeba odwrócić role. Żeby coś się zmieniło, trzeba coś zmienić. Nie da się robić tego samego, tylko bardziej i oczekiwać innych efektów. Nie można zaciskać zębów czekając, aż ktoś coś zmieni. I wiem, to będzie trudne, ale daj sobie szansę i…

Zacznij od słuchania

Być może dźwięczy Ci teraz w głowie: ja też chcę, żeby mnie ktos wysłuchał. Ale przeczytaj dalej – a zobaczysz, że to, co Ci zaproponuję może wiele zmienić. 

Co zmienia słuchanie?

Tak, wiem, że to może brzmieć na początku paradoksalnie.

Powiedzmy sobie na początku jedną ważną rzecz: słuchanie, to nie czekanie, aż Ty będziesz mówić. 

Żeby naprawdę słuchać potrzebujesz być w pokoju z tym, co się dzieje w Tobie. Z tymi wszystkimi myślami, które przebiegają przez Twoją głowę.

Słuchanie zaczyna się od uświadomienia sobie, że to, co ludzie mówią, nie jest o Tobie.
Że kiedy mówią: „nigdy nie dzwonisz”, ” ciągle jesteś w pracy”,  to za tym może stać tęsknota, gdy mówią: „kiepsko wyglądasz”, „weź się ubierz w coś innego” – troska, a gdy słyszysz „kiedy wrócisz?”, ” wiecznie siedzisz w komórce!”, może to być wyraz pragnienia bliskości, a nie kontroli. 
I tak – to wszystko można powiedzieć inaczej, ale… nad tym nie masz kontroli… To, co Ty możesz zrobić, to próbować wsłuchać się w prawdziwe intencje mówiącej osoby.

Dlaczego tak nie robimy? Problem w tym, że te słowa, niczym strzały, trafiają w nasze czułe miejsca. By zacząć naprawdę słyszeć, trzeba najpierw zająć się tymi miejscami w sobie.

W kursie pokażę Ci, jak to zrobić i jak dotrzeć do tego, co naprawdę stoi za słowami innych. 

Zobaczysz, to sprawi, że zmienią się Twoje emocje, a często też emocje innych. A jeśli tak nie będzie – oddam Ci pieniądze. 

Ten kurs jest dla Ciebie, jeśli...

...wzdryga Cię na samą myśl o rozmowie
z niektórymi bliskimi Ci osobami.

Czasami jest tak, że mimo szczerych chęci nie potrafimy dogadać się z najważniejszymi dla nas osobami – mężem/żoną, dziećmi, rodzicami… Próbujemy, ale zawsze kończy się tak samo. Kłótnią albo poczuciem większego osamotnienia i niezrozumienia. W drugim module tego kursu wyjaśniam, czemu tak jest i mówię, jak wyjść z tego schematu.

... masz poczucie, że jedynym wyjściem
w rozmowach jest zagryzienie zębów.

Być może nauczyłeś się już, że mówienie o tym, jak się czujesz i co myślisz spotyka się z komentarzami, które Cię ranią.

Sztuka wzajemnego zrozumienia się polega m.in na tym, że Ty sam musisz najpierw zaopiekować się swoimi emocjami. O tym, jak to robić i dlaczego naprawdę bez tego nie jesteś w stanie usłyszeć bliskich, jest pierwszy moduł tego kursu.

... odczuwasz tęsknotę za głębokimi relacjami
z bliskimi.

Cieszę się w takim razie, że tu jesteś. Pomogę Ci lepiej zrozumieć tę drugą osobę, z którą chcesz mieć bliską więź. Im bardziej ją zrozumiesz, tym będzie między Wami większy spokój i większa szansa na spotkania się.

W trzecim module pokażę Ci, jak rozmawiać, by docierać do naprawdę ważnych rzeczy a nie tylko ślizgać się po powierzchni. 

Co Ci da ten kurs?

Zapanujesz nad emocjami

Bywa tak, że jedno słowo potrafi podpalić w Tobie lont i sprawia, że wybuchasz? Dam Ci konkretny sposób na zgaszenie go przed eksplozją.

Pomożesz innym opanować
ich emocje

Pokażę Ci w jaki sposób łagodnie uspokoić emocje innych osób - poddenerwowanego męża, zestresowanej teściowej, czy płaczącego dziecka.

Lepiej zrozumiesz

Dostrzeżesz co się kryje pod niby nic nieznaczącymi słowami. Często ludzie nie mówią wprost tego, co myślą. Czasem nie potrafią, czasem potrzebują czasu i poczucia, że mogą zaufać. To zaufanie buduje się przez słuchanie.

Będziesz wiedzieć,
o co zapytać

Dam Ci konkretne narzędzia do tego, by wiedzieć, o co i jak zapytać. Po to, aby rozmowa nie była wyłącznie o pogodzie i o tym, co jadło się na obiad. Po to, by nie było pomiędzy wami niezręczności i zakłopotania. I tej niezdarnej ciszy, w której nie wiadomo co zrobić.

Oswoisz się z ciszą

i zobaczysz, jak ona czasem jest ważna. Przestanie być krępująca, a zacznie być przestrzenią porozumienia i połączenia. To będzie czas na złapanie myśli, nazwanie tego, co siedzi pod powierzchnią. Gwarantuję Ci, że rozmowy prowadzą wtedy w dużo większą bliskość.

Jak wygląda kurs?

Praktyczny kurs online, który robicie w zaciszu swojego domu.

Konkretna wiedza i ćwiczenia, podane w przystępny sposób.

Co tydzień nowy tematyczny moduł z ćwiczeniami, które pozwolą Wam przyjrzeć się najważniejszym sferom Waszego związku.
Stała możliwość kontaktu z nami przez pierwszy miesiąc trwania kursu. Kolejne moduły możecie już zrobić w dogodnym dla Was czasie

Jak wygląda kurs?

Kurs składa się z trzech modułów w formie lekcji wideo. Jest przemyślanym procesem, w którym pokażę Ci, o co możesz się potykać w trakcie rozmowy z drugą osobą. 

Zaczniemy od Ciebie. Żeby usłyszeć drugą osobę, najpierw trzeba nauczyć się słyszeć siebie i radzić sobie ze swoimi emocjami i monologiem wewnętrznym. Przyjrzymy się temu, co przeszkadza Ci słuchać, czego może boisz się usłyszeć i temu, jak znosisz ciszę.

Potem razem zajrzymy w przestrzeń między Tobą a drugą osobą. Na tę przestrzeń składają się: Wasza historia, to co się teraz dzieje w Waszym życiu i miejsce, w którym słuchasz. Te trzy mają wpływ na to, co się będzie działo pomiędzy Wami w rozmowie.

Trzeci moduł to czas, w którym nauczę Cię słuchać i rozmawiać w taki sposób, by inni Ci ufali. Pokażę Ci, jakie pytania zadawać, a jakich się wystrzegać, co robić by w rozmowie zrozumieć i wesprzeć drugą osobę.

Poza lekcjami wideo otrzymasz też zestaw praktycznych ćwiczeń do wykorzystania już w najbliższej rozmowie, którą będziesz prowadzić.

 

Dlaczego ten kurs działa?

Wiedza

Mówię w kursie o tym, co wiem, że działa. Nie zależało mi na tym, by był niesamowicie długi - raczej by dawał esencję. I tak rzeczywiście jest. To wiedza, której nie znajdziesz w wielu miejscach.

Struktura

Ten kurs to pewna droga, która zaczyna się od Ciebie. Pokazuje Ci jak chronić swoje wrażliwe miejsca, a dopiero wtedy przechodzi do innych. Nie są to tylko techniki i narzędzia, ale proces.

Ćwiczenia

Praktyczne i do wykorzystania już w najbliższej rozmowie czy to z szefem, żoną/mężem czy rodzicem. Zaletą tych ćwiczeń jest to, że dość szybko możesz zobaczyć zmianę jaką Twoje słuchanie wnosi do rozmów i relacji.

Opinie uczestników

Co mówią uczestnicy naszych kursów?

Najczęściej zadawane pytania:

Jak z tabletkami. Jak nie używasz to nie działają 🙂 Jak przerobisz kurs to zadziała 🙂 Zaletą tej formy jest to, że możesz go przerabiać kiedy chcesz. Masz chwilę wolnego, włączasz wideo i już 🙂

Pewnie takie pytanie pojawia Ci się w głowie. Można się przecież uczyć jak się nie kłócić, jak kłócić się lepiej, jak mówić konkretnie i tak, żeby rozmówca nas rozumiał. Problem w tym, że wszyscy uczą komunikacji zaczynając od końca. A niestety to właśnie o słuchanie najczęściej chodzi. Jeśli usłyszysz coś innego, niż Twój rozmówca ma na myśli, to Twoja odpowiedź będzie na to „coś innego”. I rozmowa od początku będzie prowadzić do poczucia totalnego minięcia się zamiast zrozumienia. A nie o to Ci chodzi, prawda?

W zależności od wybranej przez Ciebie opcji. 

W pakiecie Regular jest to 6 miesięcy.

Pozostałe pakiety mają dostęp nieograniczony czasowo.

Nie. Kurs jest przeznaczony dla osób, które czują pewien trud w relacjach z innymi i chcą sobie pomóc – nauczyć się tak rozmawiać i słuchać, by to prowadziło do większego zrozumienia i bliskości a nie osamotnienia i zamykania się na siebie wzajemnie.

Na pewno 2 godziny na obejrzenie wideo. 

Jeśli chodzi o ćwiczenia zachęcam do robienia ich w swoim tempie – bez pośpiechu jednocześnie też nie odwlekając. 

Podsumowując to zależy w dużej mierze od Ciebie 🙂

Tak. Możesz taką opcję zaznaczyć w koszyku. Natomiast nie radzimy używać tego kursu jako pretekstu do powiedzenia komuś: „chcę, żebyś mnie zaczął, zaczęła słuchać” Są spore szanse, że to zrodzi raczej kłótnie niż lepsze słuchanie. 

Kim jestem?

Kiedy się przedstawiam, to zazwyczaj mówię, że nazywam się Krzysztof Głowacki i uczę ludzi jak lepiej słuchać. Bo tak rzeczywiście jest. Prowadzę szkolenia ze słuchania, stworzyłem na ten temat trzy kursy online i głęboko wierzę, że słuchaniem możemy zmienić świat. Może nie cały, ale na pewno świat tych, których słuchamy. 

Najbardziej zależy mi na tym, byśmy rzeczywiście usłyszeli tych, których najmocniej kochamy. U mnie jest to moja żona i trójka dzieci.  

Skąd to się wzięło? Z wykształcenia jestem psychologiem, a pracuję jako trener i coach. Ucząc komunikacji na na sali szkoleniowej często widziałem, że nawet jeśli potrafimy mówić interesująco, to i tak często nasze słowa nie docierają do odbiorców. Są oni tak skupieni na sobie, że trudno im słuchać. Magia dzieje się jednak gdy to my ich wysłuchamy najpierw. Wtedy najczęściej odpowiedzią jest otwartość na nasze słowa i poczucie zrozumienia.

Widzę też na codzień – zwłaszcza w relacjach z moimi najbliższymi, jak słuchanie ich pomaga nam wszystkim i pozwala odnaleźć siebie. Jednocześnie w tych relacjach jest to często najtrudniejsze, bo wobec najbliższych mamy większe oczekiwania, często też trudniej nam powstrzymać wobec nich emocje, czy tak zwane dobre rady. A tymczasem, gdy zaczynamy ich naprawdę słuchać, to wszystko się zmienia. 

By w tym pomóc stworzyłem ten kurs.

CHCĘ CIĘ USŁYSZEĆ

Premium
197
  • 3 moduły / 9 lekcji / ok. 90 min. bardzo treściwych i inspirujących nagrań
  • Zestaw ćwiczeń, które pomogą Ci już od pierwszej najbliższej rozmowy lepiej słuchać i widzieć różnicę.​
  • Poczucie, że dbasz o siebie i swoje relacje 🙂
  • Dostęp nieograniczony czasowo.
  • BONUS - zapis webinaru o słuchaniu siebie

Zależy nam na tym, by nasze kursy rzeczywiscie odpowiadały na Twoje potrzeby. 
Jeśli więc w przeciągu 30 dni od zakupu będziesz mieć poczucie, że tak nie jest – zwrócimy Ci koszt kursu. Daj nam tylko znać mailem.