fbpx

Webinar: Jak sobie radzić ze stratą?

Co zrobić, gdy nagle dowiadujesz się, że Ty lub ktoś Ci bliski poważnie zachorował? Co zrobić, gdy nagle okazuje się, że nie możecie mieć dzieci lub długo wyczekiwana ciąża kończy się poronieniem? Co zrobić, gdy tracisz coś, co do tej pory było dla Ciebie bardzo ważne – musisz się przeprowadzić, zmienić pracę? Nie radzisz sobie w takich sytuacjach? Nie rozumiesz swoich emocji i przeszkadza Ci to? Dobrze trafiłaś/eś.

Co znajdziesz w środku?

Znajdziesz tu:

  • nagranie webinaru (54 minuty),
  • nagranie do pobrania w wersji audio,
  • notatki w formie pdf.

Cena: 49 zł.

Co się dzieje w Tobie, gdy doświadczasz straty?
Być może najpierw mówisz: Nie, to nie jest możliwe, albo „nie będzie tak źle”. 

Potem, gdy okazuje się, że jednak jest źle, masz ochotę wyć i wkurzasz się na Boga, świat, los, czy cokolwiek innego jest pod ręką. 

Pytasz o sens tego wszystkiego, pytasz „dlaczego ja?” i próbujesz się targować, aż tracisz siły i pogrążasz się w płaczu i smutku… 

A potem? 

A potem być może przychodzi pokój i akceptacja, lub nadajesz temu doświadczeniu jakieś znaczenie. Przynajmniej dobrze, żeby tak w końcu się stało, choć nie jest to ani łatwy, ani szybki proces.

Jak przez to przejść?

O tym mówimy w naszym webinarze. 

Co zrobić, by pomóc komuś, kogo kochasz, przejść przez tę ciemną dolinę z jak najmniejszymi obrażeniami? 

Wiemy, to nie jest łatwy temat, a jednocześnie to coś, co w ostatnim czasie mogło dotknąć wielu z nas.

Sami mamy podobne doświadczenie. Kilka miesięcy temu zaczęliśmy walkę o wzrok naszego syna. I to były jedne z trudniejszych miesięcy w naszym życiu. Jednocześnie widzimy, że te miesiące zbliżyły nas do siebie właśnie dzięki temu, że potrafiliśmy się w tym doświadczeniu wzajemnie wspierać. 

Czego konkretnie się dowiesz?

W czasie webinaru mówimy, co możemy zrobić  dla siebie i dla siebie nawzajem, gdy przeżywamy stratę. 

  • Co warto, a czego nie warto mówić osobie, która zmaga się ze stratą?
  • Jak warto traktować w tym czasie siebie?
  • 5 stadiów żałoby według Elisabeth Kubler-Ross, które nam bardzo pomagały w tym czasie zrozumieć siebie i się wzajemnie wspierać. 

Kim jesteśmy i jak prowadzimy webinary?

Przygotowując nasze webinary dbamy o to, by były to pigułki praktycznej wiedzy na tematy związane z budowaniem relacji. Czasem z konkretnymi rozwiązaniami, czasem z zaproszeniem do spojrzenia z innej perspektywy. Zawsze treściwie i merytorycznie.

Łączymy naukę z praktyką – obje jesteśmy psychologami, ale też małżeństwem z trójką dzieci. 

Zależy nam na tym, by webinaria, które prowadzimy były jak najbardziej praktyczne i życiowe – i wiemy od osób, które nas oglądają, że tak jest.